Atgal į mokyklos suolą | motyvacija

Auksinis žymeklis, juodas tušinukas, užrašinė, spalvoti lipnūs lapeliai, naujų knygų kvapas….Ar žinai šį jausmą, kai naujas tušinukas pats prašosi, jog juo užrašytum savo pavardę? Naujų mokslo metų pradžia labai motyvuoja siekti naujų tikslų, bet kaip tą motyvaciją išlaikyti? Pirmiausiai išsiaiškinkim kas yra ta motyvacija. Motyvacija –  tai elgesio, veiksmų, veiklos skatinimo procesas, kurį sukelia įvairūs motyvai ar jų visuma. Pavyzdžiui: geri pažymiai motyvuoja mokytis. Motyvacija tikrai mums gali padėti, bet kartais nutinka taip, jog ji ima ir pabėga. Taigi, kaip ją prisijaukinti? Yra keli būdai, kurie padės tai padaryti, tereikia atrasti sau tinkantį.
  • Išsikelti tikslai. Svarbu ne tik išsikelti tikslus, bet ir juos užrašyti. Tarkim, išsikeliame tikslą, kad  pirmąjį pusmetį baigsime aukščiausias pažymiais. Būtinai jį užrašome savo užrašų knygelėje, taip pat ant lapelio, kurį pasikabiname virš darbo stalo. Nepamirštame ir telefono bei kompiuterio. Kuo daugiau savo tikslą matysime, tuo labiau mes norėsime jį įvykdyti. Taip pat užsirašyk ir savo vertybes bei reguliariai apie jas pagalvok. Jei nežinai kokios Tavo vertybės, Karjera.lt puslapyje yra galimybė atlikti testą ir jas sužinoti. Visada leisk sau pasvajoti, kaip įsivaizduoji savo ateitį ir kaip mokymasis gali padėti tai pasiekti. Šią ateities viziją prisimink, jei kils iššūkių.
  • Darbo vieta. Pripažinkim, jog nei vienas nenorėtume dirbti chaose. Darbas vyksta sklandžiai, jeigu kiekvienas daiktas turi savo vietą, o ir tvarkingas darbo stalas daug labiau motyvuoja. Bet jeigu tau patinka kavos kvapas, pyragaičiai galbūt tau puikiai seksis rašyti lietuvių kalbos rašinį Vilniaus ar kito miesto, senamiesčio kavinėje. Tereikia atrasti sau mylimą vietą.
  • Maži apdovanojimai. Tau be galo nepatinka matematika, o  matematikos mokytoja uždavė visą lapą įvairiausių uždavinių. Tokioje situacijoje labai sunku rasti motyvacijos atlikti darbą. Bet jeigu išsprendęs penkis uždavinius apdovanosi save, pavyzdžiui, mėgstamiausio šokolado gabaliuku, iš karto atsiras motyvacija išspręsti dar penkis uždavinius!
  • Motyvacija ateina atliekant užduotis. Daugelis žmonių galvoja, kad reikia pajusti motyvaciją, jog pradėtume daryti darbus. Tyrimai rodo, kad yra atvirkščiai – veiksmas veda prie motyvacijos, o ji savo ruožtu sukuria papildomą postūmį veikti. Tai reiškia, kad net kai jaučiamės nepasiruošę, pirmiausia turėtume pradėti užduotį ir leisti motyvacijai atsirasti vėliau.
  • Įsivardink, ar motyvuoji ar demotyvuoji save. Motyvacija padeda fokusuotis į pozityvius dalykus, kurie gali įvykti veikiant. Pavyzdžiui: „Mokantis anglų kalbos aš lavinu įgūdžius, kurie man bus reikalingi bei naudingi ateityje”. Dėl demotyvacijos fokusuojamasi į negatyvias pasekmes, kurios gali įvykti nesiimant veiksmų. Pavyzdžiui: „Mano tėvai bus nusivylę manimi, jei aš negausiu reikiamo pažymio”.
  • Socialiniai tinklai. Taip, kartais jie mums trukdo, ypač atliekant kokį nors darbą, bet jei naudosimės jais teisingai, jie taps mūsų draugais. Išsikėlei tikslą, jog per šešis mėnesius numesi svorio ir po dviejų savaičių neturi motyvacijos sportuoti? Nueik į Pinterest” programėlę. Ten galybė nuotraukų susijusių su sportu. Susikurk aplanką ir visas nuotraukas, kurios tave įkvepia išsisaugok. Kai jausi, jog neturi motyvacijos, atsidaryk aplanką ir vėl turėsi motyvacijos siekti savo tikslų!
Tai tik keli patarimai padėsiantys prisijaukinti motyvaciją, bet linkime jos neprarasti ir šiais metais įgyvendinti visus sau išsikeltus tikslus. Sėkmės!

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

Asamblėja

XXXVII Asamblėja

Džiaugiamės galėdami pranešti, jog registracija į LMS Pavasario forumą 2024 „Aitvaras neatneš, kol savo neturėsi“, vyksiantį balandžio 26-28 dienomis Kaune, prasideda! Pavasario forumo metu vyks