Europos Parlamento rinkimai 2019 m.

Prasidėjus Europos Parlamento ir Prezidento antrojo turo rinkimams, džiaugiamės, kad per Prezidento rinkimų pirmąjį turą jaunimo balsavimo aktyvumas buvo rekordiškai aukštas ir skatiname išlaikyti kartelę per Europos Parlamento bei Prezidento antrojo turo rinkimus.

Eidami balsuoti antrajame Prezidento rinkimų ture taip pat rinksime narius į Europos Parlamentą. Tai tiesioginis būdas prisidėti prie Europos Sąjungos gerovės ir valdymo. Išrinkti Europos Parlamento nariai ne tik sprendžia dėl to, kokie bus naujieji teisės aktai, bet ir dalyvauja viešose diskusijose ir atlieka labai svarbų vaidmenį kuriant ES politiką. Rinkimai į Europos Parlamentą nulems, ką ateinančiais metais darys Europa, kad išspręstų jums rūpimus darbo, verslo, saugumo, migracijos ir klimato kaitos klausimus.

KAS YRA EUROPOS PARLAMENTAS?
Europos Parlamento nariai renkami kas penkerius metus. Parlamentas – vienintelė pasaulyje tiesiogiai renkama tarptautinė asamblėja – atstovauja ES piliečių interesams ES lygmeniu. Jis priima teisės aktus, kurie mus apsaugo, ir mūsų vardu tvirtina biudžetą. Jis mums atstovauja užsienyje ir imasi veiksmų remdamasis mūsų peticijomis. Diskutuodami jo nariai formuoja mūsų politinę ir socialinę darbotvarkę, laikydamiesi Europos Sąjungos sutartyje įtvirtintų vertybių.

KODĖL TURĖTUM BALSUOTI?
Europos Parlamentas priima svarbius sprendimus: kaip skatinti ekonomikos augimą, kaip didinti energijos vartojimo efektyvumą, kaip užtikrinti, kad mūsų valgomas maistas būtų saugus. Balsuodami jūs pasirenkate, kas priims šiuos sprendimus, ir nusprendžiate, kaip jie paveiks pasaulį, kuriame norėtumėte gyventi. Nusprendę nebalsuoti, jūs šios galimybės netenkate.

KAIP BALSUOTI?
Įprastai Lietuvos gyventojai įrašomi į rinkėjų sąrašus pagal jų deklaruotą gyvenamąją vietą ir turi balsuoti savo apylinkėje. Tačiau rinkimų dieną jie gali balsuoti ir kitoje apylinkėje, jei abi apylinkės yra prisijungusios prie Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinės sistemos, kad būtų užtikrinta, jog rinkėjas balsuos tik vieną kartą.

Rinkėjai taip pat gali balsuoti iš anksto bet kurioje Lietuvos savivaldybėje (paskutinį trečiadienį ir ketvirtadienį prieš rinkimus), o tam tikrais atvejais – balsuoti namuose.

Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 26 d., todėl atlikime mums suteiktą pilietinę privilegiją ir prisidėkime prie Europos Sąjungos gerovės.

Daugiau informacijos apie Europos Parlamento rinkimus: https://www.europos-parlamento-rinkimai.eu

Informacija apie partijas, kandidatuojančias į EP su jų vizijomis bei tikslais: https://www.vrk.lt/…/E…/36efb36d-7f88-479e-855a-666c4060b322

Kaip veikia EP ir kodėl verta balsuoti šiuose rinkimuose: https://youtu.be/h4Uu5eyN6VU

Rinkimai 2019. Kandidatų į Europos Parlamentą debatai (II sesija): https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000068492/rinkimai-2019-kandidatu-i-europos-parlamenta-debatai-ii-sesija

Rinkimai 2019. Kandidatų į Europos Parlamentą debatai (I sesija): https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000068300/rinkimai-2019-kandidatu-i-europos-parlamenta-debatai-i-sesija

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

LMS naujienos

Pranešimas dėl Valdybos nario atsistatydinimo

LMS bendruomene, pranešame, kad Valdybos narė Karolina Žeimytė, pagal LMS įstatų 7.9. punktą, atsistatydino dėl asmeninių priežasčių. Su atsistatydinimo raštu galite susipažinti žemiau: Valdybos nario