LMS metinė programa „Ž. E. M. E.“: lapkritis

LMS metinė programa „Ž. E. M. E.“ toliau tęsia veiklą ir skatina moksleivius domėtis globalinėmis problemomis, ekologija bei aplinkos apsauga. Lapkričio mėnesį programos ambasadorių skaičius išaugo net iki 225, o į veiklą įsitraukė apie 150 mokyklų nacionaliniu mastu, iš jų – 85-iose buvo vykdomi programos „Ž. E. M. E.“ iššūkiai. Kviečiame skaityti apie tai, kas buvo nuveikta.

Programos „Ž. E. M. E.“ lapkričio mėnesio tema – rūšiavimas. Kiekvienas žinome, jog tik rūšiuodami mes išsaugosime švarią aplinką, sutaupysime gamtos išteklių ir energijos, sumažinsime vandens ir oro taršą bei prisidėsime prie ateinančių kartų gerovės (plačiau skaitykite čia).

Būtent su rūšiavimu buvo susiję ir programos „Ž. E. M. E.“ lapkričio mėnesio iššūkiai, inicijuoti Lietuvos mokyklose: vykdytos apklausos, kurta įvairi vaizdinė medžiaga, statomi rūšiavimui bei panaudotoms baterijoms mesti skirti konteineriai ir, žinoma, nuolat rengiamos diskusijos, pristatymai apie tai, kodėl svarbu rūšiuoti. Panevėžio „Minties“, Alytaus, Adolfo Ramanausko-Vanago, Marijampolės marijonų, Akmenės ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijose moksleivių iniciatyva buvo įrengti taromatai / taros konteineriai, Utenos Vyturių progimnazijoje per technologijų pamokas moksleiviai gamino daugkartinio naudojimo maišelius, o Marijampolės Marijonų gimnazijoje lankėsi Marijampolės miesto Tarybos narys bei ministro Kęstučio Mažeikos patarėjas aplinkosaugos klausimais Karolis Dvylys ir dalinosi su moksleiviais apie rūšiavimo svarbą, teisingą rūšiavimą ir kitomis ekologiškumo temomis. Joniškio rajono Žagarės gimnazijoje buvo įtraukti net pradinių klasių moksleiviai, vedant jiems edukacinę pamoką ,,Rūšiuok!“ bei vyko akcija „Ekologinės eglutės“, kurios metu dalyviai turi pagaminti eglutę iš antrinių žaliavų, o gražiausios eglutės autorius buvo apdovanotas prizu. Taip pat galime pasidžiaugti Kauno „Nemuno“ mokykloje vykusiomis dirbtuvėmis, kurių metu moksleiviai iš antrinių žaliavų gamino įvairius stalo žaidimus. Džiugu tai, jog programos „Ž. E. M. E.“ iššūkiai ne tik skatina moksleivius domėtis ekologija bei prisidėti prie švaresnės aplinkos, bet ir yra naudingi pačioms mokykloms – pinigai, gauti už surinktą tarą yra naudojami mokyklų inventoriaus atnaujinimui ir kitoms reikmėms.

Pasak programos „Ž. E. M. E.“ ambasadorių, moksleiviams iš tiesų rūpi mūsų planetos gerovė ir ateitis. Tačiau ką be streikų gatvėse dėl Žemės daro moksleiviai? Šia tema „Žinių radijas“ laidoje „Mažiau yra daugiau“ diskutavo Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė kartu su dešimtis tūkstančių sekėjų socialiniuose tinkluose įkvepiančia, ekologinį gyvenimo būdą propaguojančia Simona Cymbaliukaite. Apie tai, ką dėl planetos daro moksleiviai, kokius pokyčius kuria mokinių savivaldos ir dar daugiau galite išgirsti paspaudę čia.

Be anksčiau minėtų veiklų, lapkričio 22 dieną vyko programos renginys „Ž. E. M. E. Mąstyk (eko)logiškai – rūšiuok“ Marijampolėje. Programos „Ž. E. M. E.“ globėjas, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas bei Marijampolės mokinių savivaldų lyderiai diskutavo apie galimybes moksleiviams rūšiuoti atliekas savo mokykloje. Po diskusijos dalyviams pranešimą skaitė ekologiško ir tvaraus gyvenimo entuziastė Gabrielė Laukaitytė. Taip pat ir LMS padaliniai nacionaliniu mastu organizavo protmūšius bei diskusijas rūšiavimo temomis.

Lietuvos moksleivių sąjunga džiaugiasi, jog domėjimasis ekologija ir teigiamų pokyčių kūrimas dėl sveikesnės planetos moksleivių tarpe tik auga. Ar ir tu nori prisidėti? Dar ne vėlu tapti LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“ ambasadoriumi savo mokykloje. Pradėkime nuo savęs ir rodykime pavyzdį kitiems. Registracija čia!

 

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

LMS naujienos

Pranešimas dėl Valdybos nario atsistatydinimo

LMS bendruomene, pranešame, kad Valdybos narė Karolina Žeimytė, pagal LMS įstatų 7.9. punktą, atsistatydino dėl asmeninių priežasčių. Su atsistatydinimo raštu galite susipažinti žemiau: Valdybos nario