Šių metų rugpjūčio 30 dienos Švietimo ir mokslo ministrės įsakymu, dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos, nutarta, kad jau nuo 2018- 2019 m. m. moksleiviai valstybinius brandos egzaminus rinktis galės iki š. m. spalio 24 dienos.
 
Atsižvelgiant į faktą, kad ilgą laiką mokiniai šiuos pasirinkimus padaryti turėdavo iki vasario pabaigos, Lietuvos moksleivių sąjunga kreipėsi į Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministeriją prašydama ilginti pasirinkimo laiką. Net ir dvyliktoje klasėje ne visi moksleiviai žino savo karjeros kelią bei egzaminų pasirinkimus. Nepaisant fakto, kad dalyko mokymasis aukštesniuoju lygiu turėtų vesti į egzaminą, ne visi moksleiviai sprendimus grindžia remdamiesi tik tuo. Tad mokslo metų pradžios naujiena abiturientams netapo maloniu siurprizu.
 
Akivaizdu, kad dažnam abiturientui mokymosi laikotarpiu sunku rasti laiko rimtiems apmąstymams dėl apsisprendimo laikyti vieną ar kitą egzaminą. O pagal naująja tvarką būtent taip moksleiviai ir turėtų apsispręsti, intensyvaus mokymosi laikotarpio metu. Todėl rugsėjo 3 dieną vykusiame Lietuvos moksleivių sąjungos ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime nutarta skirti dvyliktokams daugiau laiko, kurio metu jie atostogaus, bei leisti egzaminų pasirinkimus be sunkumų taisyti iki pat lapkričio 6 dienos. Žinoma, kaip ir iki šiol, vėliau papildomą egzaminą laikyti nusprendę mokiniai galės kreiptis į nenumatytų ir nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisiją.
CategoryLMS naujienos
© Lietuvos moksleivių sąjunga 2019
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva