Lietuvos moksleivių sąjungos metinė programa „Žalių ekologiškų mokyklų erdvė“ (toliau – „Ž. E. M. E.“), kurią globoja Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas startavo šių metų spalio 14 dieną! Programa skatina atkreipti dėmesį ir reaguoti į pasaulyje kylančias ekologines problemas bei ieškoti būdų jas spręsti, nes, nors ir mažais žingsneliais, prisidėti prie švaresnės aplinkos gali kiekvienas!

LMS metinė programa „Ž. E. M. E.“ buvo pristatyta spalio 16 d. vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo LMS prezidentė Sara Aškinytė, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas ir aplinkosauginės radijo laidos kūrėja Milda Noreikaitė. Konferencijos vaizdo įrašą kviečiame žiūrėti čia. Taip pat programą pristatė ir LMS jaunimo politikos koordinatorius Ignas Miškinis vizito Briuselyje, Jungtinių Tautų regioniniame informavimo centre, metu, kur susitiko su komunikacijos koordinatore Miranda Alexander – Webber ir skyriaus vadove Mariana Blondeel. Buvo sutarta dėl bendradarbiavimo plėtojant programą, suteikiant reikalingą informaciją ir dalinantis praktikomis.

Jau spalį beveik 60 programos ambasadorių 48 Lietuvos mokyklose pradėjo inicijuoti veiklas: vykdytos apklausos dėl moksleivių transporto į mokyklą pasirinkimo įpročių, į klasės valandėles integruotos su aplinkosauga ir klimato problemomis susijusios diskusijos, teikti pasiūlymai mokyklai įsigyti rūšiavimui skirtas šiukšlių dėžes, įrengti dviračiams skirtus stovus, keisti senus elektros prietaisus ir šviestuvus į tausojančius elektrą, minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje buvo vykdomas tyrimas dėl aplinkos mokyklos teritorijoje, kuriame didžioji dalis moksleivių teigė, jog norėtų „Žaliosios klasės“. Taip pat „Ž. E. M. E.“ ambasadorių iniciatyva mokyklose yra kuriamos bendraminčių grupelės, o Tytuvėnų ir Alytaus Jotvingių gimnazijose ir Alytaus Piliakalnio progimnazijoje netgi buvo įsteigti aplinkosaugos komitetai! Džiugu, jog moksleiviams iš tiesų rūpi aplinkos, kurioje gyvename gerovė, o LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“ ambasadorių skaičius auga!

Prie programos prisideda ir LMS padaliniai, organizuodami „Ž. E. M. E.“ renginius įvairiuose Lietuvos miestuose. Atidarymo renginys „Klimato kaitos rūpestis: nuoširdu ar tik mada?“ vyko minint Tarptautinę klimato kaitos dieną, kuriame kalbėta apie tai, kaip kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Jo metu taip pat vyko diskusija su Simonu Gentvilu, Giedre Budreikaite, Martynu Nagevičiumi, Sara Aškinyte ir Klaipėdos miesto Ekologų klubo „Žalioji žemė“ atstove.

Svarbu paminėti ir tai, jog visą programos „Ž. E. M. E.“ veikimo laikotarpį bus pristatomos tam tikros temos, rengiami naujienlaiškiai bei diskutuojama apie ekologines problemas, jų sprendimo būdus ir kiekvieno žmogaus asmeninį indėlį kuriant teigiamus pokyčius. Spalio mėnesio tema – klimato kaita. Informaciją šia tema galite rasti čia.
Siekdama atkreipti moksleivių dėmesį bei suvienyti juos dėl „sveikesnės“ mūsų planetos, Lietuvos moksleivių sąjunga kviečia tapti „Ž. E. M. E.“ ambasadoriumi, vykdyti iššūkius savo mokykloje, skleisti žinią apie ekologiją bei globalines problemas ir skatinti tausoti gamtą.
Pradėkime nuo savęs ir rodykime pavyzdį kitiems. Registracija čia!

© Lietuvos moksleivių sąjunga 2020
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva