Pasaulio moksleiviai kelią klausimą – kodėl reikia mokytis ateičiai, jeigu ateities nėra? Fridays for future – taiki pasaulio moksleivių ir jaunimo protesto akcija, kurios tikslas atkreipti valdžios dėmesį į klimato atšilimo problemą.
2018 m. rugpjūčio mėn. Švedijos moksleivė Greta Thunberg surengė pirmąją viešą mokyklos protesto akciją prie Švedijos parlamento. Moksleivė kiekvieną dieną pamokų laiką sėdėjo prie Švedijos parlamento, po rinkimų tai tapo taikiais penktadienio protestais.
Jau 2019 m. gruodžio mėnesį į penktadieninį mokyklų streiką prieš klimato atšilimą palaikė daugiau nei 20 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 270 pasaulio miestų. O kovo 15 dieną protestas taps masiniu reiškiniu pasaulyje, protestuos moksleiviai ir jauni žmonės visame pasaulyje.
Protestuodamas jaunimas siekia atkreipti valdžios dėmesį ir:
1. Kovoti su klimato kaita, nes tai kelia grėsmę dabartinei bei ateities kartoms visame pasaulyje.
2. Skleisti informaciją visuomenei apie klimato kaitą.
3. Reikalaujame, kad politikai elgtųsi ryžtingai. Jie turi kartu siekti užsibrėžto tikslo, neleisti vidutinei pasaulinei temperatūrai pakilti aukščiau 1,5°C (kaip yra apibrėžta Paryžiaus susitarime).
4. Mes norime padaryti kažką naudingo, o ne sustoti ir stebėti.
5. Mes norime solidarizuotis su pasauliniais judėjimais kovojančiais su klimato kaita.
6. Mes norime prisijungti ir kurti bendruomeniškumą, vienyti žmones pasiryžusius stabdyti klimato kaitą.

Lietuvos moksleivių sąjunga, atstovaudama Lietuvos moksleiviams, prisijungia prie protesto akcijos ir kviečia moksleivius palaikyti taikų protestą.
Kovo 15 dieną (penktadienį) nuo 12 iki 17 val. Lietuvos jaunimas taikiai protestuos Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje. Kviečiame atsinešti taikius plakatus, muzikos instrumentus ir kt. reikalingas priemones. Dalyvauti kviečiami ne tik sostinės jaunimas, tačiau ir svečiai iš kitų Lietuvos miestų!
Daugiau informacijos apie protestą Lietuvoje:
Daugiau informacijos apie judėjimą:
CategoryLMS naujienos
© Lietuvos moksleivių sąjunga 2019
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva