Lietuvos moksleivių sąjunga, trečią savaitę besitęsiant keliasdešimties Lietuvos mokyklų streikui, kviečia su mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema susijusius nesklandumus spręsti nekenkiant moksleivių interesams. 

Primename, kad nepaisant mokytojų streiko metu nevedamų pamokų streikuojančiose mokyklose, moksleiviai turi įsisavinti ugdymo programas, tinkamai ir sistemingai pasiruošti standartizuotiems testams, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimams ar egzaminams. Tik sistemingas ir nuoseklus darbas pamokose verčia  mokyklas ugdančia, o ne faktus „iškalti“ priverčiančia institucija. Todėl pastebėtina, kad kiekviena prarasta ugdymo diena reiškia mažiau pamokų, kuriose mokytojai gali skirti laiko diskusijoms, darbui grupėse ar kitiems įdomiems, tačiau laiko reikalaujantiems mokymosi metodams.  

Lietuvos moksleivių sąjunga, vienijanti virš 500 mokinių savivaldų Lietuvos mokyklose, išreiškia savo susirūpinimą ugdymo proceso stabdymo klausimu. Kokybiškas, sklandus ir visiems moksleiviams prieinamas išsilavinimas yra mūsų prioritetinis klausimas jau 22 metus vykdant organizacijos veiklą.

Suprantame, kad protestas yra pilietinė teisė ir viena iš taikių pilietinio pasipriešinimo formų spręsti klausimams, kai kitais būdais nepavyksta. Nors galima abejoti šio streiko argumentais ir suinteresuotos grupės – mokytojų – įsitraukimo mastu, susilaikome nuo kurios nors pusės (ne)palaikymo, tačiau norime akcentuoti atvejo opumą — sutrikdytą ugdymo procesą.

Taip pat atsižvelgdama į gautus pasipiktinimus dėl pamokų metu moksleivių organizuojamo streiko, Lietuvos moksleivių sąjunga pabrėžia, kad neturi jokių sąsajų su organizuojamais protestais.

© Lietuvos moksleivių sąjunga 2019
Tel: +370 610 62865 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva