Šią savaitę susitikome su LRS Švietimo komiteto nariu, teikėme poziciją švietimo institucijoms dėl Šakių „Žiburio“ gimnazijos įvykių, dalyvavome LiJOT vasaros festivalyje, o mūsų tarptautinės jaunimo politikos koordinatorius buvo išrinktas į OBESSU valdybą.
Antradienį susitikome Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo komiteto nariu Arūnu Gelūnu. Palietėme skirtingų mokyklų lygių problemą, todėl ieškojome ir skirtingų sprendimo būdų. Kalbėjome apie pedagogų rengimą, universitetų konsolidaciją ir karjeros oriantavimą mokyklose. Diskutavome apie geltonuosius autobusiukus, visos dienos mokyklos konsepciją, jos įgyvendinimo galimybes. Aptarėme ir pilietinio ugdymo pamokas, patyčių prevencijos programas. Kalbėjome apie sąlygas, kurios padėtų moksleiviams norėti likti Lietuvoje, baigus mokyklą bei aptarėme balsavimą nuo 16 metų.
Savaitės viduryje su mumis susisiekė Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientai (žr. straipsnį). Paaiškėjo, jog mokykla galimai neišsiuntė abiturientų teiktų apeliacijų į Nacionalinį egzaminų centrą (NEC). Skubiai pateikėme poziciją NEC ir Švietimo ir mokslo ministerijai su prašymu peržiūrėti apeliacijas, o Šakių rajono savivaldybei ir gimnazijos direktorei – su prašymu paaiškinti situaciją nukentėjusiems abiturientams. Kitą dieną darbai buvo peržiūrėti iš naujo.
Savaitgalį gausus būrys LMS savanorių dayvavo LiJOT renginyje „Dalinkis vasara’18. Galimybės, istorijos, įspūdžiai.“ LMS Prezidentė dalyvavo diskusijoje apie moksleivių bei studentų psichosocialinę aplinką švietimo įstaigose. Kitose diskusijose kalbėjome apie #vote16, kur išsakėme LMS Pavasario forumo – XXVI-osios Asamblėjos metu Lietuvos moksleivių išsakytą pritarimą balsavimui nuo 16 metų. Savanoriai dalyvavo diskusijose, klausėsi paskaitų bei bendravo su jaunimo organizacijomis ir aplankyti atvykusiais LMS Alumni.
Savaitės pabaigoje OBESSU generlinėje Asamblėjoje LMS tarptautinės jaunimo politikos koordinatorius Edvardas Vabuolas buvo išrinktas OBESSU valdybos nariu. Bukarešte, Rumunijoje vykstančiame Europos moksleivių sąjungas vienijančios organizacijos renginyje įvyko ir pirmasis naujai išrinktos OBESSU valdybos susitikimas.
CategoryLMS naujienos
© Lietuvos moksleivių sąjunga 2019
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva