Atradę kompromisą ir sutarę dėl visoms pusėms tinkamų sąlygų, profsąjungų atstovai bei Švietimo, mokslo ir sporto ministras darbo savaitę pradėjo pakoreguotos švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinės sutarties pasirašymu.

Po ketvirtadienį vykusio įspėjamojo dviejų valandų mokytojų streiko, penktadienį suformuota speciali grupė savo posėdžiuose ieškojo sprendimo būdų dėl duotų pažadų mokytojams (jų įgyvendinimui valstybės biudžete trūko 60 mln. eurų) netesėjimo. Derybos tarp suinteresuotų grupių atstovų vyko ir savaitgalį, o pirmadienio rytą viešumoje pasirodė informacija, jog Vyriausybėje bus pasirašyta 2017 m. sudarytos švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinės sutarties korekcija, papildyta naujai iškeltais lūkesčiais ir susitarimais. Vadovaujantis atnaujinta sutartimi, numatytas finansavimas mokyklas turi pasiekti nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.

Savo kalboje ministras pirmininkas pabrėžė pokyčių švietimo sistemoje svarbą, tačiau atkreipė dėmesį, jog, jei kalbėsime tik apie finansinį aspektą, metams praėjus, turėsime tokią pačią situaciją su padidėjusiu lėšų poreikiu. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas E. Milešinas pranešė, jog atnaujintos sutarties pasirašymas atmetė žadėto streiko, turėjusio vykti gruodžio mėnesį, galimybę.
Sutarties pasirašymo ir spaudos pranešimą galite peržiūrėti čia.

Lietuvos moksleivių sąjunga džiaugiasi, jog švietimo bendruomenė dialogo būdu sprendžia kylančias bėdas ir bendrai siekia užtikrinti kuo palankesnes sąlygas kiekvienam bendruomenės nariui, ir viliasi, jog ateityje mokinių mokymo(si) proceso trikdymas netaps pagrindiniu metodu sprendžiant valstybėje kylančias problemas.

CategoryLMS naujienos
© Lietuvos moksleivių sąjunga 2020
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva