Pagaliau išdrįskime kalbėti apie sveikatą, lytiškumą ir rengimą(si) šeimai!

Kalbėti(s) apie sveikatą, lytiškumą ir rengimąsi šeimai mokyklose neretai būna nejauku, mokytojams apie tai užsiminus, klasėje pasigirsta prunkštimas, tad klausimai šia tema nustumiami į šalį. Džiugu, jog moksleiviai vis dažniau reiškia poreikį apie tai kalbėti, pabrėždami, jog bendrojo lavinimo mokyklose jaučiama lytiškumo ugdymo stoka.

Atsižvelgdama į moksleivių išsakytą nuomonę ir suprasdama sveikatos, lytiškumo bei rengimo šeimai ugdymo svarbą, Lietuvos moksleivių sąjunga pradeda su naują metinę veiklos programą „SLURŠ“, kurios tikslas – vykdant įvairaus pobūdžio veiklas, bendrojo lavinimo mokyklose besimokančius moksleivius informuoti apie sveikatos ir lytiškumo sampratas, sveikatai naudingus įpročius, psichinės ir socialinės sveikatos skirtumus bei skatinti mokyklų bendruomenes užtikrinti kokybišką ir moksleiviams suprantamą lytiškumo ugdymą.

Siekiant šio tikslo bus inicijuojamos diskusijos, Lietuvos moksleivių sąjungos 36 padalinių Vadovų (delegatų) klubuose moksleiviai bus kviečiami nagrinėti ir dalintis savo patirtimi, turimomis žiniomis sveikatos, lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai klausimais. Taip pat mokinių savivaldos kiekvieną mėnesį gaus virtualius naujienlaiškius, rekomendacijas ar iššūkius, kurie prisidės prie kiekvienos mokyklos moksleivių informavimo jiems aktualiomis temomis, o LMS padaliniai savo vykdomose veiklose vis dažniau paminės ir dėmesį skirs programos tiksluose numatytų temų analizavimui. LMS metinės programos ambasadoriai kartu su LMS Nacionalinio Biuro nariais sieks užtikrinti programos efektyvumą, kokybišką vykdymą bei tikslo įgyvendinimą. Žinoma, programos „SLURŠ“ klausimais bus teikiama informacija ir Lietuvos moksleivių sąjungos soc. tinkluose, interneto svetainėje.

Lietuvos moksleivių sąjunga tikisi, jog vykdant programą pavyks paskatinti moksleivius bei mokyklų bendruomenes laužyti stereotipus ir išdrįsti diskutuoti, domėtis bei ugdyti(s) sveikatos, lytiškumo bei rengimo šeimai temomis.

Nori tapti „SLURŠ“ ambasadoriumi savo mokykloje ir kurti pokyčius drauge? REGISTRUOKIS ČIA

LMS metinės veiklos programos „SLURŠ“ aprašas

Programa paremta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintos „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai“ bendrosios programos temomis ir gairėmis.

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

Atgal į mokyklos suolą

Atgal į mokyklos suolą | motyvacija

Auksinis žymeklis, juodas tušinukas, užrašinė, spalvoti lipnūs lapeliai, naujų knygų kvapas….Ar žinai šį jausmą, kai naujas tušinukas pats prašosi, jog juo užrašytum savo pavardę? Naujų

Atgal į mokyklos suolą

Atgal į mokyklos suolą | viešasis kalbėjimas

Dažnai prieš kalbant viešai kiekvienas patiriame baimę, kuri pasireiškia ne vien tik emociškai, bet dažnai – ir fiziškai. Vieniems ji pasireiškia ,,Drugeliais pilve”, kitiems –

LMS naujienos

Laiškas švietimo bendruomenei

Gerbiami mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybių švietimo administracijų vadovai ir darbuotojai, mokiniai, tėvai ir visi, kurie rūpinatės švietimu! Rugsėjį visi grįžtame į mokyklas. Mokyklų bendruomenės ruošiasi