Plungės mokinių savivaldų informavimo centro mokinių savivaldų konferencija „LMS Bado žaidynės: viltis stipresnė už baimę“

Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės mokinių savivaldų informavimo centras (toliau – LMS PMSIC) – jau ketvirtus metus veikianti organizacija Plungėje bei jos rajone, savo nuveiktais darbais stebinanti tikrai ne vieną žmogų. Šių metų lapkričio 29 – gruodžio 1 dienos vėl tapo įsimintinos Plungės rajono moksleiviams, nes LMS PMSIC dėka jaunimas turėjo galimybę dalyvauti jau tradicija tapusiame renginyje – mokinių savivaldų konferencijoje „LMS Bado žaidynės: viltis stipresnė už baimę“, kuri vyko Plungės Senamiesčio mokykloje.

Plungės rajono mokinių savivaldų atstovai, penktadienio vakarą susirinkusios į Plungės Senamiesčio mokyklą, kur jas pasitiko organizatoriai, neslėpė džiaugsmo ir nekantrumo laukdami renginio pradžios. Ilgai nelaukę, visi dalyviai susirinko į aktų salę stebėti renginio atidarymo ceremonijos – buvo paskelbtas konferencijos atidarymas, žodį tarti buvo kviečiami Plungės Senamiesčio mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, Plungės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir LMS PMSIC pirmininkė Goda Butrimaitė. Po gražių palinkėjimų vedėjos perskaitė taisykles, kurių buvo privaloma laikytis visą savaitgalį, o tada visi organizatoriai LMS himnu užbaigė atidarymo ceremoniją. Netrukus, po trumpos LMS’ietiškų žaidimų pertraukos, prasidėjo pirmoji paskaita – lektorius Artur Jefimov, Kastu International įkūrėjas ir vadovas papasakojo apie savo patirtį įkuriant tarptautinę organizaciją, didelių ir mažų tikslų siekimą. Po be galo naudingos paskaitos dalyviai tęsė savo veiklas dalyvaudami socializacijose – dirbdami grupėse vykdė užduotis, formavo komandinius įgūdžius, bendravimą su dar nepažįstamais žmonėmis.

Šeštadienis prasidėjo nuo mankštos, o vėliau laukė gana ilgos, tačiau labai naudingos darbo grupės, kurias vedė LMS nacionalinio biuro narys Julius Zaburas, buvęs biuro narys Gintaras Gutauskas bei mokymų vadovai: Kornelija Mineikaitė, Deividas Petreikis ir Martynas Styra. Jie pateikė visą naudingą ir reikalingą informaciją tema „Mokinių savivaldos ir jų veikimas“ be galo nuoširdžiai, patys tikėdamiesi pačių geriausių rezultatų. Darbo grupių pradžioje dalyviai dar kartą prisiminė kaip veikia mokinių savivalda, koks jos pagrindinis tikslas, gilinosi į tai, kokiomis priemonėmis spręsti iškilusias problemas: savivaldos neveiklumą, nedidelį žmonių skaičių ir kt. Vėliau, radus atsakymus į iškilusias problemas, dalyviams teko prisiminti ir renginių organizavimo įgūdžius – vyko simuliacija, kurioje jie patys turėjo suorganizuoti renginį, sukurti įvairiausių renginio viešinimo būdų, kad reklama pritrauktų kuo daugiau žmonių dėmesio. Darbo grupės, pasak dalyvių, buvo labai vertingos ir įtraukiančios, buvo puiki galimybė pasireikšti patiems ir suprasti savo daromas klaidas. Visą dieną trukusios darbo grupės baigėsi ir dalyviai susirinko į aktų salę pasiklausyti paskaitos viena iš aktualiausių šių dienų temų – ekologija. Lektoriai Aistė ir Darius Ruzgai dalyviams priminė apie rūšiavimo svarbą, klimato kaitos problemas, „zero waste“ ir kaip mažais žingsneliais kiekvienas galime prisidėti prie naudos gamtai. O tada atėjo linksmasis šeštadienio metas – socializacija. Visi dalyviai buvo sukviesti į aktų salę, kurioje vyko protmūšis „Tūkstantmečio vaikai“. Savivaldos, išsirinkusios komandos lyderį, išleido jį į kovą. Protmūšis visus labai įtraukė ir sudomino, o po jo atėjo laikas atsipalaiduoti – ant scenos pasirodė ne vienas Plungės atlikėjas: Agnė Bierontaitė, Deimantė Eidintaitė, grupė P.M., Tomas Gailiūnas, Auksė Rūsytė kartu su Giedriu Meškausku, prie kurių vėliau prisijungė ir Marijonas Sabeckis. Koncertas visiems sukėlė labai daug šiltų emocijų, tiek dalyviai, tiek organizatoriai liko be galo patenkinti. O tada prasidėjo naktinė programa – laisvė kiekvienam rinktis kas ką nori veikti: nuo tinklinio ar krepšinio sporto salėje iki karaokės ar šokių maratono aktų salėje, nuo protmūšio ar žaidimo mafijos iki stalo žaidimų ar miego. Laikas skriejo greitai ir organizatoriai nė nepajuto kaip atėjo metas dalyvių staigmenai – vaidinimams. Netikėtai sukviestos į aktų salę, mokinių savivaldos turėjo keletą minučių sukurti vaidinimus ir vėliau visi lipo į sceną jų parodyti. Toks, galima sakyti, jau ryte vykęs dalyvių išbandymas visiems atnešė daug gerų emocijų ir juoko, o po jo visi grįžo prie savų veiklų.

Sekmadienį po mankštos visi keliavo į renginio uždarymo ceremoniją. Jos metu, kahoot forma, vyko dalyvių patikrinimas kaip gerai jie pažįsta LMS PMSIC savanorius, šio renginio organizatorius. Po smagaus žaidimo savivaldoms buvo įteikti apdovanojimai tiek už organizatorių pažinimą, tiek už puikias šeštadienio socializacijas bei įvairias kitas veiklas. Po apdovanojimų visi keliavo prie liūdnesnės temos – renginio uždarymo. Po kvapą gniaužiančių LMS PMSIC pirmininkės Godos Butrimaitės žodžių visi organizatoriai šeimyniškai apsikabino, padėkojo dalyviams už dalyvavimą ir sutvarkę klases bei visą mokyklą visi skirstėsi namo.

Savaitgalis praėjo be galo greitai, tačiau labai naudingai. Kiekvienas dalyvis iš renginio išėjo pasisėmęs naujų žinių, naujos patirties, o organizatoriai dar kartą sau ir dalyviams įrodė, jog daug darbo atneša pačius geriausius rezultatus ir potyrius.

Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės mokinių savivaldų informavimo centro informacija

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

LMS naujienos

Pranešimas dėl Valdybos nario atsistatydinimo

LMS bendruomene, pranešame, kad Valdybos narė Karolina Žeimytė, pagal LMS įstatų 7.9. punktą, atsistatydino dėl asmeninių priežasčių. Su atsistatydinimo raštu galite susipažinti žemiau: Valdybos nario