Pozicija dėl prailgintų 2021-2022 m.m. rudens atostogų

Lietuvos moksleivių sąjunga reaguodama į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (toliau – ŠMSM) priimtą sprendimą dėl rudens atostogų pratęsimo, siūlo koreguoti priimtą sprendimą, pratęsiant atostogų trukmę iki lapkričio 12 dienos imtinai.

Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuotoje apklausoje dėl potencialiai ilginamų atostogų dalyvavo 33080 5–12 klasių moksleivių. Apklausos rezultatai atskleidė, jog net 93,7 proc. respondentų pritaria, kad atostogos būtų prailginamos savaitę. 

 

Moksleiviai savo nuomonę pagrindė poilsio trūkumu: jaučia nuovargį, jiems sunku susikoncentruoti, sutelkti dėmesį, kas akivaizdžiai koreliuoja su akademiniais pasiekimais ir žinių įsisavinimu. Taip pat daugelis jaučia baimę – moksleiviai nuogąstauja dėl savo ir aplinkinių sveikatos.

LMS savo poziciją grindžia tuo, jog ilgesnės atostogos gali tapti puikia priemone atsikvėpti nuo pasaulį gąsdinančios COVID-19 ligos pasekmių. Privaloma atliepti Pasaulio Sveikatos Organizacijos (toliau – PSO) pateiktas rekomendacijas dėl 14 dienų trunkančios saviizoliacijos po kontakto su sergančiuoju ar aukštos susirgimo rizikos asmeniu, kurie ypač dažnai pasitaiko 7–18 metų vaikų tarpe dėl didesnio nei vidutinis sergamumo. Sprendimas prailginti atostogas iki lapkričio 12 dienos imtinai turės didesnį poveikį pandemijos valdymui. Didžiulis COVID-19 ligos protrūkių ir atvejų skaičius, ugdymo įstaigose, yra susijęs ne tik su nepasiskiepijusių moksleivių kiekiu, bet ir su efektyvios tvarkos dėl moksleivių testavimo(si), taisyklingo kaukių dėvėjimo bei kitų saugumą užtikrinančių priemonių stoka. Tokiose aplinkybėse būtina turėti aiškų ir sistemingą veiksmų planą, kad atostogų ilginimas netaptų įprasta praktika, siekiant sustabdyti virusą. Daugiau nei 50 proc. mokinių nuogąstauja dėl savo ir aplinkinių sveikatos. Raginame atkreipti dėmesį į dokumente nurodytose savivaldybėse esančių ugdymo įstaigų strategiją, vykdomus veiksmus, siekiant užtikrinti saugų mokymą(si) kontaktiniu būdu.

Plačiau susipažinti su pozicija galima čia

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

LMS naujienos

Pranešimas dėl Valdybos nario atsistatydinimo

LMS bendruomene, pranešame, kad Valdybos narė Karolina Žeimytė, pagal LMS įstatų 7.9. punktą, atsistatydino dėl asmeninių priežasčių. Su atsistatydinimo raštu galite susipažinti žemiau: Valdybos nario