LMS – Lietuvos sporto universiteto įgyvendinamo projekto partnerė

Lietuvos sporto universitetas (toliau – LSU) kartu su partneriais (PSO biuras Lietuvoje, Lietuvos moksleivių sąjunga) nuo 2023 m. birželio 2 d. vykdo projektą „Higienos, sanitarijos, menstruacijų higienos ir geriamojo vandens užtikrinimo praktikos Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigose tyrimas“, kurį finansiškai remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, administruojamas LR Sveikatos apsaugos ministerijos.

Darnaus vystymosi darbotvarkėje iki 2030 m. yra pabrėžiama, kad svarbu gerinti saugias vandens, sanitarijos ir higienos paslaugas bet kokiomis aplinkybėmis, ypatingą dėmesį skiriant mergaičių ir negalią turinčių vaikų higienai (PSO, 2015). Šioje darbotvarkėje šalys taip pat raginamos užtikrinti saugią mokymosi aplinką visiems, o to neįmanoma pasiekti neužtikrinus mokyklose tinkamos prieigos prie geriamojo vandens, sanitarijos ir higienos. Nors Lietuvoje keliami gana aukšti reikalavimai vaikų ir paauglių sveikatos saugai ir yra apibrėžti higienos normose, tačiau kasmet ugdymo įstaigose nustatomi sveikatos saugos pažeidimai. Norint pagerinti geriamojo vandens, sanitarijos ir higienos sąlygas mokyklose arba išlaikyti esamas geras sąlygas, reikalinga aktyvi nacionalinė stebėsena, kuri didintų atsakomybę ir skatintų mokyklas visapusiškai tobulinti aplinką, kurioje mokiniai praleidžia daug laiko.

 

Parengta gerųjų praktikų apžvalga padės politikos formuotojams, nacionalinėms ir vietos valdžios institucijoms, mokyklų administracijoms, mokyklų visuomenės sveikatos specialistams kurti palankesnę sveikatai mokyklos aplinką, gerinant geriamojo vandens, sanitarijos ir higienos (tame tarpe ir menstruacinės higienos) sąlygas mokyklose. Tai prisidės prie palankios ir saugios mokymosi aplinkos kūrimo, didins mokinių galimybes apsisaugoti nuo infekcinių ligų, gerins jų kognityvines funkcijas bei savijautą.

 

 

Ar šis turinys buvo jums naudingas?

Kitos naujienos:

Asamblėja

XXXVII Asamblėja

Džiaugiamės galėdami pranešti, jog registracija į LMS Pavasario forumą 2024 „Aitvaras neatneš, kol savo neturėsi“, vyksiantį balandžio 26-28 dienomis Kaune, prasideda! Pavasario forumo metu vyks