Mokymai

Mokymai – puikus būdas kelti savo ar komandos kompetencijas.

Todėl Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau – LMS) siūlo savo mokymų paketą, kurį sudaro net 7 skirtingos sritys pilnos įvairiausių potemių, kurios stiprins LMS Padalinių, mokinių savivaldų ar kitų mokinių veiklą visuomenėje bei asmeniniame gyvenime.

LMS Mokymus veda puiki LMS Mokymų vadovų komanda, kuri trokšta prisidėti prie jūsų kompetencijų kėlimo!

Registruojant struktūrą į mokymus galima pasirinkti pavienius mokymus arba mokymų ciklą.

Mokymų ciklas – keletos skirtingų ar tos pačios temos mokymų, išdėliotų per pasirinktą laikotarpį, grupė. Tokiu atveju bendradarbiausite su vienu Mokymų vadovu, kuris jūsų komandą parengs ir tikslingai stiprins norimose srityse.

Mokymai bei mokymų ciklai yra nemokami ir į juos gali registruotis visi, norintys kelti savo kompetencijas.

Registraciją rasite čia.

Užsiregistravus LMS Mokymams, atsakingas asmuo bandys su Jumis susisiekti ne vėliau nei per 5 darbo dienas.

Rekomenduojame registruotis mokymams ne anksčiau nei 2 savaites prieš norimą mokymų datą.

Mokymų sritys

Asmeninių kompetencijų sritis

Asmeninių kompetencijų srities mokymų metu kiekvienas moksleivis turės galimybę gerinti savo įgūdžius komandai rūpimomis temomis. Gal komandos nariams trūksta asmeninės motyvacijos, o gal negeba įvardinti savo emocijų? Juk kai stiprus kiekvienas narys – stipri ir komanda.

Mokysimės atrasti bei sukelti motyvaciją, kalbėsime apie jos įtaką mūsų gyvenimuose, moksluose, darbuose.

Kartu aptarsime skirtumus tarp vadovo ir lyderio bei aiškinsimės, kokias savybes turi lyderis bei kaip juo tapti. Įvertinsime, kokią įtaką daro lyderis savo komandai ir kaip tai panaudoti komandos tobulėjimui.

Daugiau sužinosime ne tik apie patį emocinį intelektą, tačiau ir mokysimės atpažinti savo emocijas, kaip jas komunikuoti kitiems. Suprasime, kaip įsivertinti savo savijautą ir kokių veiksmų galime imtis, norėdami užkirsti kelią perdegimui.

Šių mokymų metu išmoksi kaip efektyviai planuoti savo laiką, kad visur spėtum ir viską padarytum tada, kada reikia!

Suprasime, kodėl tikslų išsikėlimas yra svarbi gyvenimo dalis ir kaip tai lemia mūsų veiksmus. Mokysimės tikslingai išsikelti tikslus, įsivertinti rizikas bei susikurti veiksmų planą jų įgyvendinimui.

Atrasime naudingas platformas karjeros planavimui bei savęs atradimui, kursime ateities vizijas. Drauge aptarsime visas įmanomas galimybes, padedančias atrasti save: nuo kelionių iki savanorysčių bei pirmųjų darbų.

Sužinosime, kas yra problema ir kaip ją tiksliai įvardinti, dalinsimės sprendimo būdais, savo patirtimi.

Pasistengsime, kad viešasis kalbėjimas nebūtų košmaras – mokysimės šnekėjimo manierų, kūno kalbos, auditorijos sudominimo būdų ir kitų viešojo kalbėjimo subtilybių.

Komandinių kompetencijų sritis

Šią sritį rinktis rekomenduojame moksleiviškoms komandoms, kurių nariai nori patobulėti asmeniškai. Galėsite rinktis temas, nuo komandos formavimo pagrindų iki atgalinio ryšio ir refleksijos. 

Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu. – J. V. Gėtė

Aiškinsimės, kokie yra komandos raidos etapai ir kaip kiekvienas jų daro įtaką komandai ateityje, išbandysime įvairius komandos formavimo metodus ir, svarbiausia, stengsimės susibendrauti tarpusavyje.

Išmoksime kartu su komanda įvardinti esamas problemas bei iššūkius. Nebijosime jų įvardinti ir ieškoti sprendimų, kreiptis pagalbos.

Diskutuosime, kuo svarbus ryšys ne tik komandos viduje, tačiau ir išorėje – su mokinių savivaldos kuratoriumi, mokyklos bendruomene. Ieškosime būdų tam ryšiui užmegzti ir palaikyti.

Atrasime, koks turėtų būti komandos mikroklimatas ir kaip jį galite palaikyti visus metus. Įvertinsime kiekvieno indėlį ir iškelsime vieni kitiems lūkesčius, siekdami jaukios atmosferos komandoje.

Ieškosime būdų, kaip pritraukti naujus narius į norimą komandą ir juos išlaikyti bei kokie elementai svarbūs, norint palaikyti komandos narių motyvaciją.

Mokysimės darbo planavimo metodų, aptardami kiekvieno komandos nario rolę, bendrą laiką ir etiką.

Gerinsime laiko planavimo įgūdžius, įtraukdami asmeninį gyvenimą į komandinį darbą. Kartu praktiškai atrasime, kaip galime nusistatyti terminus, paskirti laiką komandos veikloms ir išlaikyti reguliarumą.

Atrasime atgalinio ryšio suteikimo būdus bei mokysimės ne tik jį argumentuoti, tačiau ir priimti. Aptarsime reguliarių refleksijų svarbą komandos darbe, galimus metodus.

Mokinių savivaldų procesų ir jaunimo politikos sritis

Mokymai apie mokinių savivaldų (MS) procesus bei jaunimo politiką skirti MS gyvenimui palengvinti bei įsigilinti, kas tai yra. 

Mokymų metu išsiaiškinsime Lietuvos moksleivių sąjungos struktūrą bei diskutuosime kaip galime prisidėti prie organizacijos veiklos!

Sužinosime, kokios yra Nario pareigos teisės ir naudos. Aiškinsimės, kaip vyksta mokyklos prisijungimas prie Lietuvos moksleivių sąjungos ir kokiu formatu galime bendradarbiauti.

Mokymų metu sužinosime, kas ta jaunimo politika bei kaip mes galime prisidėti prie jaunimo įtraukimo į sprendimų priėmimą.

Mokymuose LMS padaliniai sužinos kaip veikia darbas su LMS Nariais bei kaip reikia organizuoti šio LMS komiteto darbą!

Šių mokymų metu LMS padaliniai mąstys apie metodus, kuriuos gali naudoti bendraujant su savivaldomis ir jų kuratoriais.

Išsiaiškinsime, kas yra mokinių savivalda ir kaip ji veikia. Kokie yra savivaldų tipai, kokie dokumentai reglamentuoja jos veiklą ir kaip sukurti stiprią savivaldą mokyklos kontekste.

Diskutuosime, kokią rolę mokykloje atlieka mokinių savivalda ir kaip galime daryti teigiamą pokytį mokykloje ir mieste. Dalinai aptarsime ir jaunimo politiką, atstovavimą moksleivių nuomonei.

Aptarsime esamus darbus bei galimas roles mokinių savivaldoje ir kaip galime kiekvieną jų išpildyti. Pažvelgsime į komitetų darbą ir individualiai pritaikysime darbo pasiskirstymo metodus.

Kartu aptarsime tikslų svarbą ir išsikelsime mokinių savivaldos tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius tikslus. Sudarysime veiksmų planą, kaip tuos tikslus pasiekti kadencijos metu.

Galvosime apie tobulą mokinių savivaldą ir kaip tai galima perteikti kitiems. Atrasime, kokiais būdais galime dalintis savo veikla ir kurti teigiamą įvaizdį.

Drauge ieškosime būdų, kaip užmegzti santykius su miesto savivaldybe, Lietuvos moksleivių sąjunga bei savo mokyklos bendruomene, ypač administracija bei mokytojais. Analizuosime, kuo svarbūs šie santykiai ir kuo jie gali padėti ateityje.

Renginių organizavimo sritis

Renginių organizavimas – svarbi komandos veiklos dalis. Šiuose mokymuose susipažinsite su renginių organizavimo subtilybėmis, iššūkiais ir kaip juos įveikti. Mokymų metu bus aptariama renginių, laiko bei darbo planavimo svarba. Taip pat sužinosite apie paskutinį renginių organizavimo etapą – klaidų analizavimą bei atgalinį ryšį. Jeigu nori savo idėjas paversti realybe, šiuose mokymuose išmoksi kelią link savo idėjų realizavimo mintinai!

Kartu suprasime, kuo svarbūs renginiai ir jų organizavimas. Atrasime, nuo ko prasideda renginio organizavimas ir kaip galime bendradarbiauti su kitomis sritimis.

Diskutuosime, kokie darbai laukia iki, per ir po renginio bei kaip juos galime pasiskirstyti komandoje. Aptarsime ir perdegimo galimybes, komunikacijos svarbą.

Papasakosime ir padėsime pasiruošti forumui nuo pat forumo koncepcijos formavimo iki forumo atgalinio ryšio anketos kūrimo. Kartu sieksime forumo kokybės užtikrinimo ir žinių perdavimo rūpimomis su forumu susijusiomis temomis.

Išsiaiškinsime, kokie darbai laukia komandos po renginio bei kuo svarbus yra dalyvių atgalinis ryšys, refleksijos ir išliekamoji vertė.

Dalinsimės patirtimi, (ne)sėkmės istorijomis ir kaip galime iš jų mokytis, įvertinti potencialių klaidų riziką.

Atrasime tinkamiausius programos formatus skirtingiems renginiams, išmoksime, nuo ko prasideda programos kūrimas bei kūrybiškai pažvelgsime į unikalias programos dalis.

Individualiai pažvelgsime į galimą renginių auditoriją, aptarsime kiekvienos ypatumus ir kaip mūsų organizuojami renginiai gali atliepti jų poreikius.

Komunikacijos sritis

Geras įvaizdis socialiniuose tinkluose – bilietas į sėkmę bei komandos augimą. Šiuose mokymuose kalbėsime apie darbo su turiniu subtilumus bei atspalvius, kaip jį taisyklingai planuoti ir viešinti socialinėse erdvėse. Taip pat pamąstysime, kokį įvaizdį turi palikti mūsų kuriami vizualai bei kokių skaitmeninio raštingumo klaidų geriau nedaryti. Jei esi pasiruošęs keliauti toliau ir neapsistoti prie mokyklos plakatų, šie mokymai Tau!

Ieškosime ne tik naujų naujų turinio detalių, bet ir tobulinsime senas. Atliksime auditorijos analizę, įvertinsime savo galimybes ir leisim savo fantazijai pasireikšti

Mokysimės viešinimo ypatybių: sudarinėsime viešinimo planus, analizuosime socialinių tinklų taisykles.

Tapsime informacijos ekspertais ir prisiminsime ne tik rašybos taisykles, tačiau ir kaip naudotis Google, Office programomis, ieškoti informacijos, ją perteikti.

Diskutuosime, nuo ko prasideda socialinių tinklų įvaizdžio formavimas ir kartu mokysimės kurti vizualus, rašyti tekstus ir palaikyti socialines medijas.

Finansų sritis

Finansų mokymai skirti komandos pinigų valdymui ir apima daug įvairių šios srities aspektų, kaip finansų planavimas, taupymas, projektų ir jų ataskaitų rašymas bei jų įgyvendinimas. Aiškinsimės ne tik įvairių dokumentų rašymą, bet ir kaip efektyviai bendrauti su rėmėjais ir įgalinti gautą rėmimą. Kviečiame dalyvauti mokymuose ir išmokti drąsiai, bet protingai naudoti ir gauti pinigus komandos veiklai.

Mokysimės valdyti komandos finansus, aptardami jų svarbą, paskirstymą pagal poreikius.

Aptarsime visus svarbiausius etapus remėjų pritraukime, gauto rėmimo panaudojime ir susitarimų išpildyme. Išbandysime bendravimą su rėmėjais – skambučių bei laiškų planavimą.

Stebėsime geruosius bei bloguosius pavyzdžius, sužinosime apie sutarčių ypatumus ir patys mokysimės jas sudaryti.

Kursime aktualaus renginio arba projekto sąmatą, kuri padės ne tik tiksliai apskaičiuoti reikiamų finansų, rėmimo kiekį, bet ir suteiks galimybę apsvarstyti skirtingus pajamų šaltinius.

Tapsime projektų bei iniciatyvų rašymo bei įgyvendinimo profesionalais, kurie žino viską – nuo tikslaus prašymo sudarymo iki projektų teikiamų naudų. Diskutuosime, kaip vykdyti projekte aprašytas veiklas bei analizuosime ataskaitų formatą ir jo sudedamąsias dalis.

Dokumentacijos sritis

Tvarkinga dokumentacija – kelias link ilgaamžės komandos. Mokymuose aptarsime susirinkimų protokolavimo svarbą, darbo strategijos, įstatų, veiklos plano bei kitų dokumentų rašymo struktūras. Atskaitingumas yra neišvengiamas, tačiau šie mokymai parodys, kad jis gali būti lengvas. Jeigu nori išmokti tvarkingai ir logiškai rašyti dokumentus, šie mokymai tau padės!

Suprasime protokolavimo esmę, išliekamąją vertę, išmoksime kokybiškai ir efektyviai rengti protokolus bei kaip jais naudotis.

Diskutuosime, kodėl yra svarbus atskaitingumas ne tik komandos viduje, tačiau ir mokyklos bendruomenei bei išsiaiškinsime visas svarbias dalis skaidrios savivaldos veiklos link.

Aptarsime dokumentacijos svarbą ir padėsime išmokti teisingai protokoluoti, rengti ataskaitas, užtvirtinsime skaitmeninio raštingumo žinias.

Mokysimės raštiškai perteikti mokinių savivaldos darbo ypatumus, savo tikslus ir išsamiai gilinsimės į jų įgyvendinimą.

Aiškinsimės MS nuostatų funkciją ir kaip jie prisideda prie mokinių savivaldos gyvenimo. Kartu analizuosime pavyzdžius ir atnaujinsime arba sukursime nuostatus, padėsančius veikti mokykloje.

Kursime komandos kiekybinius tikslus bei derinsime galimus terminus jiems, ateities viziją ir stengsimės palengvinti savivaldos darbą.

Registracija į mokymus