Mokymai – puikus būdas kelti savo ar komandos kompetencijas.
Todėl Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau – LMS) siūlo savo mokymų paketą, kurį sudaro net 7 skirtingos sritys pilnos įvairiausių potemių, kurios stiprins LMS Padalinių, mokinių tarybų, pavienių moksleivių bei mokinių tarybų kuratorių veiklą visuomenėje bei asmeniniame gyvenime.
LMS Mokymus veda puiki LMS Mokymų vadovų komanda, kuri trokšta prisidėti prie jūsų kompetencijų kėlimo!
Registruojant struktūrą į mokymus galima pasirinkti pavienius mokymus arba mokymų ciklą. Mokymų ciklas – keletos skirtingų ar tos pačios temos mokymų, išdėliotų per pasirinktą laikotarpį, grupė. Tokiu atveju bendradarbiausite su vienu Mokymų vadovu, kuris jūsų komandą parengs ir tikslingai stiprins norimose srityse.
Mokymai bei mokymų ciklai yra nemokami ir į juos gali registruotis visi, norintys kelti savo kompetencijas. Užsiregistravus LMS Mokymams, atsakingas asmuo bandys su Jumis susisiekti ne vėliau nei per 10 darbo dienų. Rekomenduojame registruotis mokymams ne anksčiau nei 2 savaites prieš norimą mokymų datą.
Registraciją rasite čia.
Mokymų sritys
Asmeninės kompetencijos
Asmeninių kompetencijų srities mokymų metu kiekvienas moksleivis turės galimybę gerinti savo įgūdžius komandai rūpimomis temomis. Gal komandos nariams trūksta asmeninės motyvacijos, o gal negeba įvardinti savo emocijų? Juk kai stiprus kiekvienas narys – stipri ir komanda.
Motyvacija
Mokysimės atrasti bei sukelti motyvaciją, kalbėsime apie jos įtaką mūsų gyvenimuose, moksluose, darbuose.
Lyderystė
Kartu aptarsime skirtumus tarp vadovo ir lyderio bei aiškinsimės, kokias savybes turi lyderis bei kaip juo tapti. Įvertinsime, kokią įtaką daro lyderis savo komandai ir kaip tai panaudoti komandos tobulėjimui.
Emocinis intelektas
Daugiau sužinosime ne tik apie patį emocinį intelektą, tačiau ir mokysimės atpažinti savo emocijas, kaip jas komunikuoti kitiems. Suprasime, kaip įsivertinti savo savijautą ir kokių veiksmų galime imtis, norėdami užkirsti kelią perdegimui.
Laiko planavimas
Šių mokymų metu išmoksi kaip efektyviai planuoti savo laiką, kad visur spėtum ir viską padarytum tada, kada reikia!
Tikslų siekimas
Suprasime, kodėl tikslų išsikėlimas yra svarbi gyvenimo dalis ir kaip tai lemia mūsų veiksmus. Mokysimės tikslingai išsikelti tikslus, įsivertinti rizikas bei susikurti veiksmų planą jų įgyvendinimui.
Ateities planavimas
Atrasime naudingas platformas karjeros planavimui bei savęs atradimui, kursime ateities vizijas. Drauge aptarsime visas įmanomas galimybes, padedančias atrasti save: nuo kelionių iki savanorysčių bei pirmųjų darbų.
Viešasis kalbėjimas
Pasistengsime, kad viešasis kalbėjimas nebūtų košmaras – mokysimės šnekėjimo manierų, kūno kalbos, auditorijos sudominimo būdų ir kitų viešojo kalbėjimo subtilybių.
Komandinės kompetencijos
Šią sritį rinktis rekomenduojame moksleiviškoms komandoms, kurių nariai nori patobulėti asmeniškai. Galėsite rinktis temas, nuo komandos formavimo pagrindų iki atgalinio ryšio ir refleksijos.
Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu. – J. V. Gėtė
Komandos formavimo pagrindai
Aiškinsimės, kokie yra komandos raidos etapai ir kaip kiekvienas jų daro įtaką komandai ateityje, išbandysime įvairius komandos formavimo metodus ir, svarbiausia, stengsimės susibendrauti tarpusavyje.
Komandos problemų išgryninimas ir sprendimas
Išmoksime kartu su komanda įvardinti esamas problemas bei iššūkius. Nebijosime jų įvardinti ir ieškoti sprendimų, kreiptis pagalbos.
Komandos mikroklimatas
Atrasime, koks turėtų būti komandos mikroklimatas ir kaip jį galite palaikyti visus metus. Įvertinsime kiekvieno indėlį ir iškelsime vieni kitiems lūkesčius, siekdami jaukios atmosferos komandoje.
Žmogiškieji ištekliai
Ieškosime būdų, kaip pritraukti naujus narius į norimą komandą ir juos išlaikyti bei kokie elementai svarbūs, norint palaikyti komandos narių motyvaciją.
Komandos darbo ir laiko planavimas
Mokysimės darbo planavimo metodų, aptardami kiekvieno komandos nario rolę, gerinsime laiko planavimo įgūdžius. Kartu praktiškai atrasime, kaip galime nusistatyti terminus, paskirti laiką veikloms ir išlaikyti reguliarumą komandiniame darbe.
Atgalinis ryšys ir refleksijos
Atrasime atgalinio ryšio suteikimo būdus bei mokysimės ne tik jį argumentuoti, tačiau ir priimti. Aptarsime reguliarių refleksijų svarbą komandos darbe, galimus metodus.
Mokinių tarybų procesai ir jaunimo politika
Mokymai apie mokinių tarybų (MT) procesus bei jaunimo politiką skirti MT gyvenimui palengvinti bei įsigilinti, kas tai yra.
LMS pagrindai
Mokymų metu išsiaiškinsime Lietuvos moksleivių sąjungos struktūrą bei diskutuosime kaip galime prisidėti prie organizacijos veiklos!
LMS Narystės principas
Sužinosime, kokios yra Nario pareigos teisės ir naudos. Aiškinsimės, kaip vyksta mokyklos prisijungimas prie Lietuvos moksleivių sąjungos ir kokiu formatu galime bendradarbiauti.
Jaunimo politika
Mokymų metu sužinosime, kas ta jaunimo politika bei kaip mes galime prisidėti prie jaunimo įtraukimo į sprendimų priėmimą.
Darbas su LMS Nariais, mokinių tarybomis ir jų kuratoriais
Mokymuose LMS Padaliniai sužinos kaip dirbti su LMS Nariais, vienijamomis mokinių tarybos ir jų jų kuratoriais bei kaip reikia organizuoti šio LMS komiteto darbą!
Mokinių tarybos pagrindai ir svarba
Išsiaiškinsime, kas yra mokinių taryba ir kaip ji veikia. Kokie yra tarybų tipai, kokie dokumentai reglamentuoja jos veiklą ir kaip sukurti stiprią mokinių tarybą mokyklos kontekste.
Diskutuosime, kokią rolę mokykloje atlieka mokinių taryba ir kaip galime daryti teigiamą pokytį mokykloje ir mieste. Dalinai aptarsime ir jaunimo politiką, atstovavimą moksleivių nuomonei.
Darbo pasiskirstymas mokinių taryboje
Aptarsime esamus darbus bei galimas roles mokinių taryboje ir kaip galime kiekvieną jų išpildyti. Pažvelgsime į komitetų darbą ir individualiai pritaikysime darbo pasiskirstymo metodus.
Įvaizdžio formavimas
Galvosime apie tobulą mokinių tarybą ir kaip tai galima perteikti kitiems. Atrasime, kokiais būdais galime dalintis savo veikla ir kurti teigiamą įvaizdį.
Renginių organizavimas
Renginių organizavimas – svarbi komandos veiklos dalis. Šiuose mokymuose susipažinsite su renginių organizavimo subtilybėmis, iššūkiais ir kaip juos įveikti. Mokymų metu bus aptariama renginių, laiko bei darbo planavimo svarba. Taip pat sužinosite apie paskutinį renginių organizavimo etapą – klaidų analizavimą bei atgalinį ryšį. Jeigu nori savo idėjas paversti realybe, šiuose mokymuose išmoksi kelią link savo idėjų realizavimo mintinai!
Renginių organizavimo pagrindai
Kartu suprasime, kuo svarbūs renginiai ir jų organizavimas. Atrasime, nuo ko prasideda renginio organizavimas ir kaip galime bendradarbiauti su kitomis sritimis.
Darbų pasiskirstymas organizuojant renginius
Diskutuosime, kokie darbai laukia iki, per ir po renginio bei kaip juos galime pasiskirstyti komandoje. Aptarsime ir perdegimo galimybes, komunikacijos svarbą.
LMS Forumų organizavimas
Papasakosime ir padėsime pasiruošti forumui nuo pat forumo koncepcijos formavimo iki forumo atgalinio ryšio anketos kūrimo. Kartu sieksime forumo kokybės užtikrinimo ir žinių perdavimo rūpimomis su forumu susijusiomis temomis.
Procesai po renginio
Išsiaiškinsime, kokie darbai laukia komandos po renginio bei kuo svarbus yra dalyvių atgalinis ryšys, refleksijos ir išliekamoji vertė.
Programos kūrimas
Atrasime tinkamiausius programos formatus skirtingiems renginiams, išmoksime, nuo ko prasideda programos kūrimas bei kūrybiškai pažvelgsime į unikalias programos dalis.
Auditorijos analizė
Individualiai pažvelgsime į galimą renginių auditoriją, aptarsime kiekvienos ypatumus ir kaip mūsų organizuojami renginiai gali atliepti jų poreikius.
Komunikacija
Geras įvaizdis socialiniuose tinkluose – bilietas į sėkmę bei komandos augimą. Šiuose mokymuose kalbėsime apie darbo su turiniu subtilumus bei atspalvius, kaip jį taisyklingai planuoti ir viešinti socialinėse erdvėse. Taip pat pamąstysime, kokį įvaizdį turi palikti mūsų kuriami vizualai bei kokių skaitmeninio raštingumo klaidų geriau nedaryti. Jei esi pasiruošęs keliauti toliau ir neapsistoti prie mokyklos plakatų, šie mokymai Tau!
Turinio kūrimas
Ieškosime ne tik naujų naujų turinio detalių, bet ir tobulinsime senas. Atliksime auditorijos analizę, įvertinsime savo galimybes ir leisim savo fantazijai pasireikšti
Viešinimo planavimas ir taisyklės
Mokysimės viešinimo ypatybių: sudarinėsime viešinimo planus, analizuosime socialinių tinklų taisykles.
Skaitmeninis raštingumas
Tapsime informacijos ekspertais ir prisiminsime ne tik rašybos taisykles, tačiau ir kaip naudotis Google, Office programomis, ieškoti informacijos, ją perteikti.
Patrauklus socialinių tinklų įvaizdžio formavimas
Diskutuosime, nuo ko prasideda socialinių tinklų įvaizdžio formavimas ir kartu mokysimės kurti vizualus, rašyti tekstus ir palaikyti socialines medijas.
Finansai
Finansų mokymai skirti komandos pinigų valdymui ir apima daug įvairių šios srities aspektų, kaip finansų planavimas, taupymas, projektų ir jų ataskaitų rašymas bei jų įgyvendinimas. Aiškinsimės ne tik įvairių dokumentų rašymą, bet ir kaip efektyviai bendrauti su rėmėjais ir įgalinti gautą rėmimą. Kviečiame dalyvauti mokymuose ir išmokti drąsiai, bet protingai naudoti ir gauti pinigus komandos veiklai.
Finansų planavimas ir taupymas
Mokysimės valdyti komandos finansus, aptardami jų svarbą, paskirstymą pagal poreikius.
Viskas apie remėjus
Aptarsime visus svarbiausius etapus remėjų pritraukime, gauto rėmimo panaudojime ir susitarimų išpildyme. Išbandysime bendravimą su rėmėjais – skambučių bei laiškų planavimą.
Sutarčių rengimas ir tvarkymas
Stebėsime geruosius bei bloguosius pavyzdžius, sužinosime apie sutarčių ypatumus ir patys mokysimės jas sudaryti.
Sąmatų ruošimas
Kursime aktualaus renginio arba projekto sąmatą, kuri padės ne tik tiksliai apskaičiuoti reikiamų finansų, rėmimo kiekį, bet ir suteiks galimybę apsvarstyti skirtingus pajamų šaltinius.
Projektų ir iniciatyvų rašymas, jų įgyvendinimas bei ataskaitų rašymas
Tapsime projektų bei iniciatyvų rašymo bei įgyvendinimo profesionalais, kurie žino viską – nuo tikslaus prašymo sudarymo iki projektų teikiamų naudų. Diskutuosime, kaip vykdyti projekte aprašytas veiklas bei analizuosime ataskaitų formatą ir jo sudedamąsias dalis.
Dokumentacija
Tvarkinga dokumentacija – kelias link ilgaamžės komandos. Mokymuose aptarsime susirinkimų protokolavimo svarbą, darbo strategijos, įstatų, veiklos plano bei kitų dokumentų rašymo struktūras. Atskaitingumas yra neišvengiamas, tačiau šie mokymai parodys, kad jis gali būti lengvas. Jeigu nori išmokti tvarkingai ir logiškai rašyti dokumentus, šie mokymai tau padės!
Protokolavimas
Suprasime protokolavimo esmę, išliekamąją vertę, išmoksime kokybiškai ir efektyviai rengti protokolus bei kaip jais naudotis.
Atskaitingumas
Diskutuosime, kodėl yra svarbus atskaitingumas ne tik komandos viduje, tačiau ir mokyklos bendruomenei bei išsiaiškinsime visas svarbias dalis skaidrios savivaldos veiklos link.
Darbo strategijos kūrimas
Mokysimės raštiškai perteikti mokinių savivaldos darbo ypatumus, savo tikslus ir išsamiai gilinsimės į jų įgyvendinimą.
MT nuostatų rašymas ir tvarkymas
Aiškinsimės MT nuostatų funkciją ir kaip jie prisideda prie mokinių tarybos gyvenimo. Kartu analizuosime pavyzdžius ir atnaujinsime arba sukursime nuostatus, padėsančius veikti mokykloje.
Veiklos plano sudarymas
Kursime komandos kiekybinius tikslus bei derinsime galimus terminus jiems, ateities viziją ir stengsimės palengvinti savivaldos darbą.
Alumni mokymai
LMS Alumniai – Lietuvos moksleivių sąjungos buvę savanoriai, kurie vis dar prisideda prie organizacijos augimo. Dauguma alumnių jau yra tam tikrų sričių profesionalai, tad jie visomis (ne tik savanorystės, bet ir studijų ar darbų metu) sukauptomis žiniomis nori pasidalinti ir su jumis.
Alumni mokymai užtikrins itin kokybiškus mokymus, kurių metu suteiktos žinios bus pačios nuoširdžiausios – juk jie irgi yra buvę jūsų situacijoje.
Bendravimo ir organizavimo mokymai
Mokymus veda: Lukas Dapkus
Mokymų potemės:
- Kaip kūno kalba gali padėti arba trukdyti perteikti žinutę?
- Improvizacija renginiuose: kaip išlikti kūrybišku netikėtose situacijose?
- Kaip atsakyti į sunkesnius ar provokuojančius klausimus?
- Sėkmingo renginio suorganizavimas. Kaip sukurti įtraukiantį renginio naratyvą? Komandinio darbo svarba renginių organizavime: kaip sėkmingai bendradarbiauti?
Komandos motyvacija ir bendradarbiavimas
Mokymus veda: Austėja Navickaitė
Mokymų potemės:
- Kas skatina savanorius / komandos narius siekti rezultatų? Nefinansinės motyvacijos priemonės.
- Naujų narių integracija. Kaip sėkmingai įtraukti naujus narius į komandą?
- Kaip iškomunikuoti atgalinį ryšį ir jį priimti?
- Konfliktų sprendimas komandoje.
- Kaip suinteresuoti dirbti žmones, kurie nenori būti suinteresuoti (nemotyvuoti savanoriai ir pan.)
Komandos dinamika ir emocinė gerovė
Mokymus veda: Kamilė Chomynaitė
Mokymų potemės:
- Kaip suburti komandą, kuri dirbtų darniai ir pasiektų geriausius rezultatus?
- Kaip užtikrinti atvirą, sklandžią, sąžiningą komunikaciją komandoje; kaip skatinti pasitikėjimą komandoje?
- Emocinės sveikatos gerinimas. Kaip valdyti stresą, nerimą, spaudimą?
- Organizacinė psichologija: kaip suprasti komandos poreikius ir motyvacijas?