Pradėjome susitikimų seriją su Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo komiteto nariais bei skirtingų frakcijų seniūnais. Dalyvavome susitikimuose bei komiteto posėdyje.
Susitikome su Socialdemokratų darbo frakcijos seniūnu A. Palioniu, su kuriuo aptarėme situaciją Lietuvos regionuose, psichologinę sveikatą mokyklose. Kalbėjome apie profesines mokyklas, mažų mokyklų likimą. Diskutavome apie savivaldybių švietimo skyrių veikimą ir mokyklų finansavimo galimybes.
Su kitu LRS švietimo komiteto nariu G. Steponavičiumi, su kuriuo kalbėjome apie etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, švietimo įstaigų vadovų kadencijas, privačių mokyklų tinklą. Taip pat diskutavome apie kokybės krepšelį bei grįžimą prie klasės krepšelio. Aptarėme ugdymo turinio reformą bei psichologinę pagalbą moksleiviams.
Su Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnu G. Landsbergiu aptarėme balsavimo nuo 16 metų galimybes, kalbėjome apie pedagogų rengimą. Taip pat aptarėme mokyklų tinklo optimizavimą bei ugdymo turinio reformą.
Dalyvavome 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos investicinių prioritetų uždavinių, skirtų investicijoms į bendrąjį ugdymą, profesinį ir neformalųjį mokymą valdymo komiteto posėdyje. Jo metu pritarėme LR Kultūros ministerijos iniciatyvai „Kultūros pasas“, kuris sėkmingai startuoja jau šių metų rugsėjį. Pradinių klasių moksleiviai pirmieji gaus po 15 eur. edukacinėms veikloms, o nuo 2019 m. sausio 1 d. šią galimybę turės ir vyresnių klasių moksleiviai. Taip pat susitikome su Vilniaus Universiteto Studentų Atstovybe bei Lietuvos psichologų studentų asociacija dėl psichosveikatos švietimo įstaigose.
CategoryLMS naujienos
© Lietuvos moksleivių sąjunga 2019
Tel: +370 679 74296 El. paštas: lms@moksleiviai.lt
Konstitucijos pr. 25, Vilnius 08105, Lietuva